Hopp til innholdet
Flukten fra Palestina – lydbok – Rima Iraki

Også tilgjengelig som e-bok hos BookBeat

Flukten fra Palestina

min norsk-palestinske familiehistorie

ForfatterRima Iraki
InnleserRima Iraki
ISBN9788248942047
Lengde8 t
Utgittdesember 2025

Om lydboken

Bestefaren hennes flyktet fra Palestina i 1948. Foreldrene hennes flyktet videre. Selv er Rima Iraki født i Øst-Berlin, som tredje generasjon på flukt.

De sa alltid at de skulle hjem igjen til Palestina. De skulle bare være borte i noen uker, til det ble trygt. Flukten, alle de nye landene - alt var midlertidig. Over et halvt århundre senere virker det mindre sannsynlig enn noen gang at Rima Irakis familie skal kunne vende hjem.

Som programleder i Dagsrevyen og Urix rapporterte Iraki i mange år om krig, konflikt og flyktningstrømmer. Nå forteller hun for første gang sin egen sterke familiehistorie. Denne velskrevne fortellingen viser krigens konsekvenser gjennom tre generasjoner, og tar oss tett på storpolitikkens menneskelige omkostninger. Den handler om oppbrudd, om stadig å måtte slå nye røtter, og om håp, motstandskraft og identitet.

Lydbøker du kanskje også liker