
Suth og Noli
Serie: Månehauks barn (bok 1 av 2)
Sjanger: Ungdomsbøker
Om lydboken
I serien Månehauks barn beskriver Peter Dickinson opprinnelsen til vår sivilisasjon. Slik kan det ha vært da de første menneskene begynte å skille det onde fra det gode. Afrika for 200 000 år siden: Månehauks Klan har blitt fordrevet fra områdene hvor de har levd i mange generasjoner. Seks barn har løsrevet seg fra klanen sin for å finne nye Gode Steder på egen hånd.
De to eldste barna, Suth og Noli, er lederne. Sammen oppdager de at styrken som skal til for å overleve daglige farer og trusler, ligger i dem selv: i oppfinnsomheten, og i muligheten til å gjøre seg forstått gjennom språk. I denne lydboka følger vi barna gjennom het ørkensand og mot møter med mennesker med andre skikker.
Gjennom farer som truer styrkes samholdet, mens barna gradvis modnes og blir sterkere og tryggere i møtet med nye utfordringer. Første lydbok i serien.
Flere lydbøker i Månehauks barn
- Ko og ManaPeter Dickinson
Flere lydbøker av Peter Dickinson
- Salamanderens tårerPeter Dickinson
- RepslagerenPeter Dickinson
Lydbøker du kanskje også liker
- StormriketSarah J. Maas
- MirakelRenate Nedregård
- Jakten på JoeAstrid Heise-Fjeldgren
- TordensønnenStig Holmås
- Bare ventNeda Alaei
- NekropolisAnthony Horowitz








