
Øye for øye
Sjanger: Krim og spenning
Om lydboken
Tre mennesker blir funnet knivdrept på ulike steder i Oslo på tre dager. De er alle umulig å identifisere, og man tror det dreier seg om ID-løse flyktninger. Felles for drapssakene er at indre organer er fjernet fra ofrene. Og ved hvert av likene blir funnet en kassettspiller som spiller en lystig janitsjar-marsj på repeat.
Politiførstebetjent Anka Volden og kollegaene hennes settes under press av politiledelsen: Kriminalsjefen hevder hardnakket at nynazistiske krefter står bak. Ankas mistanker går i en helt annen retning .«. den fjerde og mest vellykkede spenningsromanen til Stein Morten Lier.»Kurt Hanssen, Dagbladet«Til siste linje utfordrer Stein Morten Lier leserens rettferdighetssans i denne actionmettede thrilleren.
»Terje Stemland, Aftenposten«Liers styrke er først og fremst to ting. Han skriver godt, og behersker absolutt de grepene som skal til for å piske leseren videre.»Ingvar Ambjørnsen, VG
Flere lydbøker av Stein Morten Lier
- HaukeneStein Morten Lier
- Bunnen av himmelenStein Morten Lier
- Alle gode ting er sexStein Morten Lier
- BiznizStein Morten Lier
Lydbøker du kanskje også liker
- HjemsøktKurt Aust
- DødsrytterenØystein Wiik
- GudmorenIngar Johnsrud
- KalypsoIngar Johnsrud
- CasanovasyndrometØystein Wiik
- Tusen glemte mennIvar Enoksen









