Hopp til innholdet
Del 6
Ekte amerikanske jeans – lydbok – Jan Guillou

Også tilgjengelig som e-bok hos BookBeat

Ekte amerikanske jeans

4,0 av 5(68 vurderinger)

Serie: Det store århundret (bok 6 av 10)

Sjanger: Romaner

ForfatterJan Guillou
InnleserUkjent
ISBN9788241914744
Lengde11 t
Utgittfebruar 2017

Om lydboken

Eric, som er tredje generasjon Lauritzen, vokser opp på 1950-tallet tiden da grunnlaget for det svenske «folkhemmet» og velstanden legges. Et utbombet Europa skriker etter svenske råvarer. Samtidig preges tilværelsen av frykten for atomkrig. Men for Eric er de mørke skyene enda nærmere; hans beskyttede tilværelse i Saltsjöbaden er i ferd med å ta slutt.

Gjennom de store omveltningene fødes også en ny ungdomskultur. Impulsene kommer ikke lenger fra Europa, men fra USA. Eric lar seg fascinere av alt det nye innenfor musikk, mote og film. Ikke bare greier han å smugle inn den forbudte drikken Coca-Cola han blir også den første i klassen som får et par ekte amerikanske jeans.

Om forfatteren: Jan Guillous rikholdige forfatterskap startet i 1971, og til sammen har han skrevet mer enn 40 bøker. Det store århundret er hans mest omfattende prosjekt noensinne og forteller om 1900-tallet menneskehetens største, styggeste og blodigste århundre. Tidligere utkommet i serien er Brobyggerne, Dandy, Mellom rødt og svart, Ikke ville se og Blå stjerne.

Flere lydbøker i Det store århundret

Flere lydbøker av Jan Guillou

Lydbøker du kanskje også liker